Peppa pig

Když jsem před pár lety letmo zahlédla Peppu, říkala jsem si, že „tohle bych dětem nikdy nepustila“. Proč jsem změnila názor?

Jednak proto, že Peppu dětem pouštíme v originále. To je na rozdíl od českého dabingu poslouchatelné a také je to výborný způsob, jak si naposlouchat jednoduchou a zřetelnou angličtinu.

Druhým důvodem je obsah. Krátké video se většinou odehrává doma, ve školce, na výletech s rodinou. Jsou to běžné situace, do kterých se dostáváme každý den. Když se vyskytne nějaký problém, společně ho všichni vyřeší a pak se tomu zasmějí tak, až popadají na zem. Chyby nedělají jen děti, ale i dospělí. Když děti míchají těsto tak, že létá kolem, maminka s úsměvem jen řekne: Myslím, že je těsto už dost zamíchané a vezme jej. Koukat se můžou i rodiče, je tam docela dobrý výchovný vzorec. A co všichni nejvíc milují, je skákání do blátivých kaluží!

Třetí důvod je vizuál. Je jednoduchý, ale není to kýč.

Přečetla jsem i nějaké to leporelo. To nedoporučuji, většinou není dobrý ani překlad, jsou tam chyby a chybějící části příběhu, velmi levně vydáno.

Mark Baker, Neville Astley: Peppa pig. Velká Británie, 2004

Můžete začít hned sledovat:

Zdroj úvodního fota: duncan c

Sdílejte:
Pin Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *