O mně

Mám dvě děti a už skoro pět let si společně čteme. Mám ráda krásné kvalitní věci, smysluplnost a funkčnost. A to vše chci i po dětské literaruře. Proto červená nit. Ta se line celou knížkou a dává jí smysl.

Poměrně často slýchám, že kvalitních dětských knih je málo. Tomu však nevěřím, už jsem jich totiž pár desítek přečetla. Tady jsou, a další budou přibývat.

Jen pár slov, nějaká fotka. Jen to nejdůležitější, abyste se mohli rozhodnout, zda si knížku přečíst. Chcete-li více slov a fotografií, existují dobré čtenářské blogy (už neaktivní Princ a večernice nebo Knihy dětem). Mým cílem je knihy spíše představit a roztřídit. Představit i ty méně známé. Je mi sympatická pomalá žurnalistika. S recenzemi knih jsem taky začínala v jednom takovém „pomalém“ dvouměsíčníku Sedmá generace.

Než tu budou všechny knížky, můžete si je zatím prohlédnout na ČBDB. Jestli vás zaujme taková, kterou jsem už četla, ale ještě tady není, napište mi. Brzo se tu objeví.

Kromě čtení mě baví vyrábět hry pro děti. Třeba kartičky s básničkami ukazovačkami (nezbytnost pro roční a dvouleté děti) a s ukolébavkami (večerní nezbytnost pro rodiče) Jsou na Eschovce i na Fléru.

Hezké čtení

 

Dominika Grohmann
cervenanitka.cz@gmail.com | facebook