O mně

Červená nit se line knížkou a dává jí smysl.

Mám dvě děti a už šest let si společně čteme. Mám ráda krásné knihy, smysluplné, funkční. Takové, co vkusně předávají dobré poselství, příběh nebo učení.

Poměrně často slýchám, že kvalitních dětských knih je málo. Já si to nemyslím, už jsem jich totiž pár desítek přečetla. Tady jsou některé z nich. Další mám v seznamech na ČBDB. A pokud jste v Brně, můžete vidět celé knihkupectví plné krásných knížek pro děti! A podobně je to i s hudbou pro děti — když víte, co jim pustit, je to radost.

Jen pár slov, nějaká fotka. Jen to nejdůležitější, abyste se mohli rozhodnout, zda si knížku přečíst. Chcete-li více slov a fotografií, existují dobré čtenářské blogy (už neaktivní Princ a večernice nebo Knihy dětem). Mým cílem je knihy spíše představit a roztřídit, představit i ty méně známé. Je mi sympatická pomalá žurnalistika. S recenzemi knih jsem taky začínala v jednom takovém „pomalém“ dvouměsíčníku Sedmá generace.

Kromě čtení mě baví pro děti vyrábět hry. Třeba kartičky s básničkami ukazovačkami (nezbytnost pro roční a dvouleté děti), najdete je na Eschovce i na Fléru.

Hezké čtení

 

Dominika Gró
cervenanitka.cz@gmail.com | facebook