Karsten a Petra

Karsten a Petra jsou nejlepší kamarádi ze školky, které jsme si velmi rychle oblíbili. Obě děti mají svého oblíbeného plyšáka, které berou všude s sebou. Pohádka, kde se problémy řeší, k dětem se chová s respektem, zažívá se dobrodružství i ve všedních dnech, bez zbytečných akčních a strašidelných scén. Líbí se mi, že pohádka dobře dopadne, ale hlavně to, jak se problémy řeší – žádný zásah shůry, ale aktivně se tomu všichni postaví. Norský rukopis je poznat. V českých pohádkách děti spíše bojují proti protivným dospělým, tady s nimi bojují proti problémům. U nás stále vaří a děti do školky vodí mámy, tady to může dělat i táta. Petra má zase jen maminku a dědečka a za tátou si chodí povídat na hřbitov. Celý příběh je reálný, neděje se v něm nic nadpřirozeného. Jen si plyšáci povídají a hrají s dětmi. Před dospělými jsou ale jen nehybnými plyšáky. Snové a fantazijní části jsou vizuálně oddělené, animované.

Česká televize vysílala následující čtyři díly, jsou tedy dohledatelné s dabingem.

Karsten a Petra – nejlepší kamarádi

V tomto díle se Karsten, který jde první den do nové školky, skamarádí s Petrou. To se ale nelíbí její jiné kamarádce. Petra má za pár dní narozeniny a nejvíc ze všeho si přeje psa. To se zase nelíbí slečně Králíkové, která se bojí, že přijde o Petřinu pozornost. Žárlivost, strach, smutek, radost, kamarádství, sny, přání a fantazie. Zjistíte, jaké to je, když se někdo „bojší“.

Norsko, 2013, 78 min, čsfd.cz, trailer:

 

Karsten a Petra slaví Vánoce

Ideální pro vánoční naladění, pohádka plná „té nejlepší vánoční atmosféry“. Petřin dědeček se chystá slavit Vánoce se svou přítelkyní a její sestrou na horách, protože tam je o Vánocích nejkrásněji. A tak se Karsten a Petra pustí do výzdoby a pečení cukroví, aby dědečka přesvědčili, že Vánoce jsou nejlepší s nimi.

Norsko, 2014, 76 min, čsfd.cz, trailer:

 

Karsten a Petra – zimní prázdniny

Karsten jede s Petrou a jejím dědečkem na hory. Když odjížděl, rodiče se hodně hádali. Kamarád ve školce mu řekl, že když se jednou vrátil od babičky, byli už rodiče rozvedení. Kromě toho se vyskytne spousta dalších situcí, která Karstena potrápí.

Norsko, 2014, 73 min, čsfd.cz, trailer:

 

Karsten a Petra na Safari

Petřina maminka je zvěrolékařka a jede za svou kamarádkou ze studií, aby ji pomohla s prací. Vezme s sebou děti a dědečka, který je má hlídat. Děti opuštěnému lvíčkovi, o kterého se v záchranné stanici starají, slíbí, že mu najdou jeho maminku, aby se mohl vrátit do divočiny. A tak se do toho pustí.

Norsko, 2015, 80 min, čsfd.cz, trailer:

Sdílejte:
Pin Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *